Lasten varhaiskasvatus


Pyhäjoen kunta tarjoaa lapsille laadukasta ja kodinomaista varhaiskasvatusta.
Päivähoitopaikkaa tulee hakea viimeistään neljä kuukautta ennen kuin lapsi tarvitsee hoitopaikkaa. Mikäli päivähoidon tarve tulee yllättäen, on kunnan velvollisuus järjestää hoitopaikka kahden viikon kuluessa.

Päivähoidon johtaja Sannamari Sala

puh. 040 359 6182

sannamari.sala@pyhajoki.fi


Päiväkoti Kivitasku

Ruukintie 29, 86100 Pyhäjoki, p. 040 359 6183, kivitasku@pyhajoki.fi
3 - 5 -vuotiaiden ryhmä.
Tavanomaisen päivähoidon lisäksi päiväkoti vastaa erityistä hoitoa ja huolenpitoa tarvitsevista lapsista.

Perhepäiväkodit


Iikkala
Teereläntie 3, 86110 Parhalahti, puh. 040 359 6186, iikkala@pyhajoki.fi


Kurrela
Ruukintie 27, 86100 Pyhäjoki, puh. 040 359 6184, kurrela@pyhajoki.fi
Tarvittaessa ilta- ja viikonloppuhoitoa
1 - 7 -vuotiaille

Vekkula
Vanha maantie 35, 86170 Yppäri, puh. 040 359 6185, vekkula@pyhajoki.fi

Pikkuvekkula

Vanha maantie 35, 86170 Yppäri puh: 040 359 6187, pikkuvekkula@pyhajoki.fi


Ylikiiskilä

Ylikiiskiläntie 7, 86100 Pyhäjoki puh. 040 359 6188, ylikiiskila@pyhajoki.fi



Perhepäivähoito

0 - 7 -vuotiaille hoitajien kotona tai lasten kotona, jos perheessä on vähintään 4 alle kouluikäistä lasta.

Ajankohtaisia tiedotteita ja lomakkeita

Päivähoitohakemusdoc, 53 kb

Hoitosopimus - lomakepdf, 267 kb

Päivähoitomaksut 1.1. 2018 alkaenpdf, 69 kb

Tuloselvityslomakedocx, 15 kb

Lapsen hoidosta irtisanominenpdf, 181 kb

Pyhäjoen kunnan varhaiskasvatusstrategiadoc, 171 kb

Pyhäjoen kunnan varhaiskasvatussuunnitelmapdf, 1125 kb